Dzięki platformom no-code każda firma może w krótkim czasie usprawnić swoje procesy i zwiększyć ich efektywność. Podstawową ideą tej cyfrowej transformacji jest tworzenie aplikacji bez konieczności uczenia się kodu czy korzystania z usług programistów. Jednocześnie niezwykle ważne są przy tym dwa inne czynniki—niskie nakłady finansowe i szybkość działania. Z możliwości aplikacji no-code mogą skorzystać firmy z różnych branż, bez względ na rozmiar i zasoby. Rozwiązania no-code świetnie sprawdzą się w środowisku małych biznesów, jak i większych firmy czy korporacji, a ich pracownicy bez trudu poradzą sobie z obsługą platform tego typu.
Najlepszym dowodem na to, niech będą liczne przykłady zastosowania aplikacji no-code, o których chcę opowiedzieć. Być może zainspirują Was do działania!
Czym są aplikacje no-code?
Firmy, które stawiają na platformy no-code, mogą zaangażować różne grupy pracowników bez zaplecza informatycznego w proces tworzenia i rozwoju aplikacji biznesowych. Rozwiązania, które powstają w taki sposób, są lepiej dopasowane do potrzeb pracowników i stanowią ogromną wartość dodaną dla biznesu. Co więcej, odciążają zespoły deweloperów od mniej wymagających zadań i pozwalają im skupić się na najbardziej technicznych projektach.
Dzięki tak wielu korzyściom, aplikacje no-code cieszą się rosnącą popularnością i coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie ich na potrzeby swojej działalnosci. Widzą w rozwiązaniu no-code realną alternatywę dla tradycyjnego modelu budowania aplikacji od podstaw, który jest zarówno czasochłonny, jak i bardzo kosztowny.
Jak działają platformy no-code?
Aplikacje no-code są stworzone w oparciu o łatwe w użyciu gotowe elementy i funkcje. Użytkownicy mogą tworzyć z nich dowolne konfiguracje i zestawy, bez konieczności wpisywania nawet linijki kodu. Poprzez specjalne działania konkretnych okienek lub wybór opcji z dostępnych alternatyw, widzą od razu efekt swoich działań.
Dzięki wizualnemu i intuicyjnemu interfejsowi, który zastępuje stojące za nim linie kodu, użytkownicy mogą skonfigurować swoją aplikację, połączyć ją z bazami danych, zintegrować z innymi narzędziami i zacząć od razu jej używać. Dlatego też, oprócz łatwości obsługi, aplikacje no-code znacznie skracają czas tworzenia i wdrażania aplikacji. Dzięki nim każdy jest w stanie łatwo i szybko stworzyć rozwiązania specyficzne dla potrzeb swojej firmy i natychmiast czerpać z niego korzyści.
Kto może korzystać z aplikacji no-code?
Z platform no-code mogą korzystać przedsiębiorstwa z każdej branży, bez względu na ich rozmiar. Największą zaletą tego typu rozwiązań jest ich szeroka dostępność, ze względu na brak konieczności posiadania umiejętności kodowania. Każdy pracownik dowolnej firmy może za ich pomocą stworzyć aplikację, która usprawni jego pracę i pozwoli na osiąganie lepszych wyników.
Aplikacje biznesowe zbudowane za pomocą platformy no-code mogą wspierać dowolne aspekty funkcjonowania firmy:
- Marketing
- Księgowość i finanse
- Administrację i zespoły kadrowe
- Sprzedaż
- Produkcję
- Logistykę
Ze względu na brak barier dotyczących wysokich kosztów czy konieczności zaangażowania deweloperów, tylko wyobraźnia jest ograniczeniem w kwestii wykorzystania platform bez kodowania.
Oto kilka przykładów, jak można zastosować aplikację no-code Logotec App Studio.
1. Northwind
Northwind to prototyp aplikacji oparty o przykładową bazę danych Microsoft. Jest to baza danych firmy sprzedającej artykuły spożywcze i zawiera informacje o zamówieniach, klientach, dostawcach, towarach itp. Aplikacja została stworzona w zaledwie 3 dni i jest kompatybilna z najważniejszymi systemami operacyjnymi i większością urządzeń.
Sprawdź: wersja demonstracyjna polskojęzyczna | wersja demonstracyjna angielskojęzyczna
Northwind to świetny przykład tego, jak można wykorzystać Logotec App Studio do stworzenia aplikacji do nauki programowania w oparciu o relacyjne bazy danych.
2. Adventure Works
Adventure works to kolejny prototyp aplikacji oparty o bazę danych Microsoft, jednak tym razem jest to przykładowa baza danych firmy eksportującej rowery, części do rowerów i inne artykuły sportowe. W związku z tym zawiera informacje o produktach, częściach używanych do produkcji, poddostawcach, dystrybutorach, klientach, zamówieniach, pracownikach itp. Mimo że Adventure Works jest o wiele bardziej zaawansowana niż Northwind, na jej stworzenie również wystarczyły zaledwie 3 dni. Adventure Works to kolejne zastosowanie aplikacji do nauki programowania w oparciu o relacyjne bazy danych.
Sprawdź: wersja demonstracyjna
3. Ketoprzewodnik
Prototyp aplikacji zawierającej informacje o lokalach oferujących dania oparte o dietę ketogeniczną. Użytkownicy aplikacji mogą w niej znaleźć informacje o lokalach przyjaznym osobom na diecie ketogenicznej, dania dostępne w tych miejscahc, produkty, czy recenzje klientów.
Ketoprzewodnik to przykład wykorzystania aplikacji no-code do stworzenia platformy mającej na celu dostarczenie użytkownikom informacji na interesujący ich temat. Podobne rozwiązania można zastosować dla innych lokali gastronomicznych, jak również dla wielu innych branż sprzedających produkty, np. beauty (np. miejsca z kosmetykami eko), produkty spożywcze (np. miejsca ze zdrową żywnością, z produktami orientalnymi) itp.
4. System zarządzania przedsiębiorstwem
Za pomocą Logotec App Studio stworzono wiele platform służących do zarządzania firmami z różnych branż i o różnych profilach działalności.
Jednym z nich jest rozwiązanie dla firmy obsługującej miesięcznie kilkanaście tysięcy obiektów należących do kilkuset największych sieci usłygowych w Polsce. System zawiera informacje o obiektach, ich powiązaniach, różnego rodzaju umowach, cyklach obsługi, planowanych wizytach techników i ich rozliczaniu, a także raporty i zestawienia dla systemu fakturowani.
Kolejnym przykładem tego typu rozwiązania jest aplikacja do zarządzania sklepem sprzedającym suplementy, zawierająca integrację ze sklepem internetowym i systemem płatności DotPay.
Nieco inna aplikacja o podobnym profilu została stworzona dla firmy dietetycznej. Funkcje, które posiada to m.in. automatyczne przypominanie o wizytach SMS-em, system pobierania zaliczek za wizyty i automatyczne nadzorowanie płatności zaliczek, automatyczne przesyłanie zleceń na badania (integracja z laboratorium badającym krew), automatyczne pobieranie wyników badań krwi czy analiza skuteczności działania dietetyków.
5. System ERP dla niedużej firmy produkcyjnej
Planowanie zasobów przedsiębiorstwa to niezwykle ważny aspekt działalności firmy. Aplikacja do monitorowania tego procesu może znacznie usprawnić fukcjonowanie firmy. Właśnie takie rozwiązanie zostało stworzone na potrzemy małej firmy produkcyjnej eksportującej do prawie 30 krajów świata.
Jak widać, aplikacje no-code znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach biznesu i przyczyniają się do rozwoju i optymalizacji firm z bardzo różnych branż. Jeśli więc szukasz ekonomicznego rozwiązania, które pozwoli Ci w krótkim czasie usprawnić procesy biznesowe w Twojej firmie, koniecznie wypróbuj platformę no-code! Nie tylko zaoszczędzisz zasoby finansowe, ale także stworzysz aplikacje idealnie skrojone na potrzeby Twojej firmy. Dzięki rozwiązaniom no-code zoptymalizujesz swój biznes!
Jeśli chcesz zobaczyć jak działa platforma no-code, sprawdź demo Logotec App Studio! Jeśli masz dodatkowe pytania, umów się na rozmowę z naszym ekspertem, który podpowie Ci jak zamienić Twoje pomysły na aplikacje. Wejdź w świat platform no-code już dziś!